BOLLY  LADIES 

taneční skupina

  

Jsme skupina žen mladistvého nadšení, velmi uspokojivého vzhledu, plné energie a chuti bavit sebe i své diváky. Pro radost, zábavu a dobrou kondici tančíme již od ledna 2009.

Máme připraveno několik vystoupení ve stylu kabaretu - veselá hudba, svižné choreografie, odvážné kostýmy a zářící úsměvy... kabaretní vystoupení nikdy nezklame!

Bollywoodský tanec je komerční název pro indický filmový tanec. Taneční scény jsou plné barev a skvostně zdobených kostýmů, zvláštní kouzlo bollywoodských choreografií však spočívá v kombinacích mnoha tanečních stylů. Takže bollywoodský tanec je vlastně spojením ladných staroindických muder, prvků arabského břišního tance, lidového tance bhangra, kultur latinskoamerických, španělských, prvků moderny, hip-hopu  a dalších. Nejedná se o břišní tanec, který má velmi podobně znějící název (belly dance), i když některé prvky si z něho bolly dance rád vypůjčí. V České republice je Bollywoodský tanec dosud poměrně málo známým pojmem, seznámíte se tedy s prakticky novým stylem. Zaměřujeme se zvláště na moderní styl posledních zhruba třiceti let bollywoodského tance. Pestrá choreografie s prvky orientu, veselá a svěží indická filmová hudba, tanečnice v krásných kostýmech s originálními šperky z Indie... Bollywoodský tanec je rozhodně atraktivní pro nejširší publikum, ženy, muže i děti. 

Velice atraktivní barevná křídla nebo dokonce svítící LED křídla? Jsme k dispozici :)

Retro, italské disco nebo hity Karla Gotta... 

Téma 1. republiky navodíme vystoupením charlestonu.

Nabízíme vystoupení čarodějnic, strašidel, čertic, a dokonce andělů se svítícími křídly

Nejen pro sportovce máme připravenou fotbalovou sestavu, která se skládá z hymny Slavoje Houslice (Okresní přebor) a hitu Waka waka.

Při včasném zadání vytvoříme další speciální tématickou sestavu.

Pokud se chcete alespoň chvíli přidat k nám, zapojte se do našich oblíbených minikurzů tance!

Přehled nabídky naleznete v příslušném odkazu vlevo.

 

Vystoupíme pro Vás na plesech, slavnostech měst a obcí, firemních večírcích, soukromých oslavách, benefičních akcích, festivalech, v programech hradů a zámků, akcích pro děti atd.

 

PROČ mít zájem o naše vystoupení? Mimo jiné PROTO, že

- máme bohatou praxi a profesionální přístup 

- po dohodě zatančíme jednu či více sestav v počtu 3 - 8 tanečnic ve stylu, který si vyberete

- na každou z více než dvaceti tanečních sestav používáme jiný kostým

- vystoupení je finančně nenáročné, cena dohodou, benefiční akce zdarma

- v případě zájmu zapojíme dětské i dospělé publikum do zábavných a oblíbených minikursů tance

- hovoříme (a můžeme vystoupení moderovat) také anglicky, německy, rusky, španělsky, italsky 

- jsme naprosto soběstačné ohledně dopravy na místo akce a zpět

- požadujeme pouze uzamykatelnou šatnu či jiné vhodné místo na převléknutí, taneční plochu o rozměru nejméně cca 3 x 3 m a hudební aparaturu na reprodukci USB nebo CD (v nezbytných případech si po dohodě základní ozvučení samy zajišťujeme). Vystupujeme však samozřejmě i na mnoha akcích v exteriéru, na rovné a vhodné taneční ploše.

 

BOLLY LADIES - OFICIAL INFO

 

            Taneční skupina Bolly Ladies vznikla v Teplicích počátkem roku 2009 po zcela náhodném setkání její zakladatelky s bollywoodským tancem.  V současně době skupinu tvoří devět dívek a žen, které právě v moderním bollywoodském tanci mohou vhodně zúročit svoje letité taneční zkušenosti. Průpravou jim byly například tance latinsko-americké,  moderní scénický tanec, show-dance, ale také hip hop a musical dance. Členky skupiny se samozřejmě nadále vzdělávají na seminářích bollywoodského tance a tanců indických (bharatanatyam) u předních českých lektorů (Sangita Shresthová, Helena Valtová, Michal Mach a další), cennou inspirací pro tvorbu vlastních choreografií jim je ale zejména téměř nevyčerpatelné množství originálních tanečních čísel z bollywoodských filmů.   

            Tanečnice skupiny Bolly Ladies se zaměřují na moderní styl bollywoodského tance zhruba posledních patnácti let, tedy styl jejich slavných vrstevnic, bollywoodských hereček, jako jsou např. Karena Kapoor, Priyanka Chopra, Katrina Kaif a řada dalších. V repertoáru mají Bolly Ladies i taneční sestavy ve zcela současném stylu.

            Možnost spojit nepřeberné množství zdánlivě nesourodých tanečních prvků dává skupině Bolly Ladies úžasný prostor pro stylovou pestrost vlastních tanečních choreografií.  Základem jsou prvky tanců indických, folklorních (punjabská bhangra), a na ně navazují např. prvky salsy či disco. 

            Bolly Ladies vystupují na veřejných i soukromých akcích a samozřejmě se zúčastňují beneficí ve prospěch různých nadací. Kromě toho každoročně pořádají oblíbenou Bolly and Belly Party Teplice, na kterou přijíždějí vystoupit pozvané tanečnice a soubory z celé České republiky. Bolly Ladies organizují celovečerní komponované taneční programy, mimo jiné na hradech a zámcích, kde opět vystupují další přizvané skupiny mnoha stylů orientálního tance.